• Ramowy rozkład dnia

W  PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU  W  SUŁOSZOWEJ  w roku szk. 2020/21

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

7.00 – 8.00

Schodzenie się dzieci. Indywidualna praca z dzieckiem. Wspieranie rozwoju dziecka pod kierunkiem nauczyciela. Gry i zabawy stolikowe wg zainteresowań dzieci. Czynności opiekuńcze, ćw. logopedyczne.

8.00 – 8.30

Rozchodzenie się dzieci do swoich sal zajęć. Praca wyrównawcza, dodatkowe zajęcia z religii. Gry i zabawy zespołowe pod kierunkiem nauczyciela.

8.30- 8.50 Ranek.

Praca z całą grupą, utrwalenie piosenek, wierszyków, rymowanek itp. ćwiczeń. Rozwijanie dzieci pod  względem mowy, myślenia, sprawności manualnej, koncentracji uwagi w tym obowiązkowe ćwiczenia poranne dużych grup mięśniowych.

8,50- 9,30  Śniadanie

Czynności porządkowo – gospodarcze, samoobsługowe, higieniczne. Nauka poszczególnych etapów mycia rąk. Zwracanie uwagi na prawidłowe zachowanie się dzieci przy stolikach oraz spożywanie posiłków.

9,30 – 12,20

Zajęcia edukacyjne organizowane przez nauczyciela wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju. Realizacja Podstawy programowej wychowania przedszkolnego, programów nauczania oraz miesięcznych planów pracy opracowanych przez nauczycieli danej grupy. Organizowanie zajęć na świeżym powietrzu  szczególności zajęć ruchowych (na placu zabaw, boisku sportowym), prowadzenie obserwacji w zachodzącej przyrodzie.

12.20 –13.30

Przygotowanie do obiadu . Przestrzeganie  zasad higieny i umiejętności korzystania z toalety.

12.30 –13.30  Obiad.

Rozwijanie umiejętności posługiwania się sztućcami, kulturalne spożywanie posiłków. Odpoczynek poobiedni- słuchanie bajek, opowiadań, relaks przy muzyce.  Zajęcia teatralne –przygotowanie rekwizytów, scenariuszy do zabaw.

13.30 –14.30

Odpoczynek (leżakowanie dla młodszych i chętnych dzieci). Relaksacja i wizualizacja. Słuchanie bajek literackich i muzycznych. Odpoczynek w Sali Dośwaidczania Świata. Zabawy w Kuleczkowie. Zabawy z nauczycielem rozwijające pamięć, koncentrację uwagi, spostrzegawczość.

14.30 –14.45  Podwieczorek.

14.45 –16,00

Dowolna działalność dzieci. Gry i układanki stolikowe. Zabawy kołowe z całą grupą. Zabawy dydaktyczne  z wykorzystaniem tablicy Interaktywnej. Rozchodzenie się dzieci do domu.