• Gr. Pszczółki

„PSZCZÓŁKI” to grupa dzieci 1-3 letnich Klubu Dziecięcego.

„ Nauka rozpoczynać się musi od zmysłowych spostrzeżeń, a nie od opisów rzeczy słowami”.

Jan Amos Komeński

Nadzorujący: mgr Teresa Nowakowska

Opiekun: lic. Karolina Żurada (tel. 660 076 800)

Opiekun:  Sylwia Górka ( tel. 797 575 453)

Młodszy opiekun: Joanna Kantor

Drodzy Rodzice witamy Was bardzo serdecznie. Klub Dziecięcy to nowe miejsce w Gminie Sułoszowa, które powstało z myślą o naszych najmłodszych dzieciach. Klub Dziecięcy w Sułoszowej jest wyodrębnioną jednostką organizacyjną Gminy Sułoszowa. Rozpoczął działalność 1 sierpnia 2022 r. w budynku Publicznego Przedszkola w Sułoszowej (Uchwała Rady Gminy Sułoszowa).

Klub świadczy opiekę nad dziećmi w wieku od 1 do 3 lat (to świadczenie w wymiarze do 10 godzin dziennie) dla 15 dzieci.Gmina Sułoszowa realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (Nr projektu RPMP.08.05.00-12-0035/21) pn. „Utworzenie Klubu Dziecięcego w Gminie Sułoszowa”. Celem realizacji projektu jest poprawa dostępności do usług opiekuńczych nad dziećmi do lat 3 poprzez utworzenie i zapewnienie bieżącego funkcjonowania Klubu Dziecięcego w Gminie Sułoszowa w celu ułatwienia mieszkańcom Gminy Sułoszowa w godzeniu życia zawodowego i rodzinnego.

Klub czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-16.00

Ramowy rozkład dnia

7.00– 8.30 Przyjmowanie dzieci do klubu, czas na swobodną zabawę w kącikach tematycznych, indywidualne zabawy edukacyjne z opiekunami, czas na realizację własnych pomysłów i fantazji
          8.30 – 9.00 Czynności higieniczne i pielęgnacyjne, wdrażanie elementów higieny osobistej

9.00 – 9.30 Śniadanie

9.30 –10.00  Zabawy poranne gimnastyka, zabawy ruchowe i taneczne

10.00 –11.00  Realizacja zadań wychowawczo - edukacyjnych

11.00 – 11.30 Czynności higieniczne i pielęgnacyjne, nauka korzystania z nocnika, toalety

11.30 – 12.00 Obiad (pierwsze danie – zupa)

12.00 - 12.10 Czynności higieniczne i pielęgnacyjne

12.10 – 12.25 Język angielski- słuchanie

12.25 – 12.35 Czynności higieniczne i pielęgnacyjne

12.35–12.55 Obiad (drugie danie)

12.55 – 13.05 Czynności higieniczne i pielęgnacyjne

13.05– 14.10 Odpoczynek na sen

14.10- 14.30  Podwieczorek

14.30- 14.40 - Czynności higieniczne i pielęgnacyjne

14.40- 15.00 - Bajkotrapia, czyatnie książek i wierszy

15.00-16.00 - Wspólne zabawy z opiekunem, zabawy kołowe, rytmiczne

UWAGA! Plan dnia w Klubie Dziecięcym dostosowany jest do indywidualnych potrzeb dzieci

Prosimy o podpisanie w/w rzeczy.

Zajęcia w Klubie Dziecięcym realizowane są zgodnie ze standardami Fundacji im. Komeńskiego

• Stworzenie warunków edukacyjnych, odpowiadających bieżącym potrzebom dzieci.
          • Aranżacja przestrzeni i wyposażenie uwzględniające potrzeby rozwojowe dziecka, stymulujące potrzeby eksperymentowania i ciekawości, umożliwiające różne formy interakcji miedzy dziećmi.
          • Respektowanie praw dziecka opisane w Konwencji Praw Dziecka.
          • Właściwa opieka i absolutna konieczność dostarczenia dziecku pozytywnych doświadczeń z nowymi opiekunami.
          • Zapewnienie stałej uwagi, wsparcia czy pomocy dorosłej osoby do budowania wysokiej jakości relacji miedzy opiekunami i dziećmi. Właściwa liczba opiekunów do ilości dzieci.
          • Aktywne włączanie się rodziców, osób najbliższych dzieciom we współpracę z opiekunami.
          • Zapewnienie ruchu i swobody zabawy jako podstawowy czynnik stymulujący rozwój dziecka.
          • Kontakty opiekunów z rodzicami /prawnymi opiekunami, rzetelne przekazywanie informacji o dziecku.

Informacja o Klubie Dziecięcym w Sułoszowej

Klub dziecięcy  powstał dla wszystkich dzieci z Gminy Sułoszowa. Czynny jest
          od 7:00 do 16:00 i mieści się w budynku Publicznego Przedszkola w Sułoszowej.
          Klub dostosowany jest  do osób  niepełnosprawnych.  Do budynku można wjechać  wózkiem inwalidzkim gdyż nie ma progów,  jest przestrzeń manewrowa.
          Na parkingu wydzielone jest  miejsce na samochody uprzywilejowane.

Na każdych drzwiach są tabliczki brajlowskie oraz pętla indukcyjna.  Łazienka również jest dostosowane do dzieci z niepełnosprawnością ruchową są małe muszle przy nich poręcze. szafka  z nocnikami, przewijak, szafka na pieluszki i kosmetyki.
          Wszystkie pomieszczenia spełniają wymagania sanitarne.

W  Klubie Dziecięcym dzieci dbają o  środowisko naturalne przez segregację śmieci,  oszczędzają papier , korzystają ze sprzętów energooszczędnych.

Sala zabaw gwarantuje bezpieczeństwo, jej metraż to 78 m kwadratowych.
          Kadra spełnia wymagania kwalifikacyjne.

W Klubie realizowana jest zasada równości szans kobiet i mężczyzn i niedyskryminacji. Zapewniamy równy dostęp i równe szanse bez względu na płeć, wyznanie, niepełnosprawność, poglądy.