.

26 pażdziernika gr. " Słoneczka" i "Żabki" wybrały się na wycieczkę do Olkusza, gdzie obejrzały w MDK- u spektakl pt. " Szewczyk Dratewka" , a następnie udały się do Miśkolandu.

24 pazdziernika 2017r.,wychowankowie z oddziałów " Jagódki" i " Stokrotki", wyjechali na wycieczkę  do Wiosek Świata w Krakowie. Wraz z przewodnikami podróżowali po świecie, odwiedzając wybrane wioski, poznając kulturę i zwyczaje ich mieszkańców. Przedszkolaki doskonale bawiły się podczas zajęć warsztatowych w igloo. Następnie dzieci wraz z wychowacami udały się do Zamku Królewskieo na Wawelu, gdzie zwiedzili komnaty królewskie, skarbiec i zbrojownie.

Była to fascynująca i bardzo pouczająca wyprawa!

20 pazdziernika gr. " Tygryski" i " Stokrotki" pojechały na wycieczkę do Olkusza. Dzieci objrzały spektakl

pt. " Zaczarowany ołówek" MDK - u, a następnie miło spędziły czas podczas zabaw ruchowych w Miśkolandzie.

17 pazdziernika gr. " Jagódki" i " Stokrotki" pojechały na wycieczkę do Pieskowej Skały. Pierwszym punktem wycieczki było poznanie jesiennego lasu wszystkimi zmysłami podczas spaceru. Następnie przedszkolaki zwiedziły zamek w Pieskowej Skale i zapoznały się z legendą związaną z tym miejsem. Na koniec wychowankowie przechodząc obok mogiły powstańców, powędrowały pod Maczugę Herkulesa.

Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola

Od 2 do 6 października 2017 w naszym przedszkolu odbył się Tydzień Warzyw, Owoców i Soków. W każdej sali z rana odbywały się ciekawe zajęcia bogate w pomysłowe pomoce dydaktyczne. Przedszkolacy podejmowali szereg działań i brali udział w ciekawych zabawach typu: rozpoznaj warzywo po smaku, odgadnij zagadkę, spróbuj koktajlu owocowego.  Dzieci w ramach zajęć dowiedziały się, które można jeść surowe, które trzeba ugotować, a z których można zrobić konfitury i przetwory na zimę.
Dzieciom bardzo podobały się zorganizowane zajęcia. W każdej grupie wiekowej wychowankowie wykonali wspaniałe prace plastyczne, które można podziwiać w szatni przedszkola.

Było kolorowo, smacznie i zdrowo!!!