Nawigacja

Wydarzenia

.

 

 


W dniu 26 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

 

W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  misiami. W trakcie zajęć rozwiązywały zagadki, recytowały „misiowe wierszyki”, śpiewały piosenki tematycznie powiązane z uroczystością. Najważniejszą atrakcją tego dnia było jednak przybycie do naszego przedszkola prawdziwego misia, który swą obecnością wywołał u dzieci wiele radości. Po wspólnej zabawie i tańcach pluszowy miś poczęstował wszystkie przedszkolaki kukurydzianymi chrupkami z miodem. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz zabawy.

 


OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

 

Dnia 9 listopada 2018r. wszystkie grupy z naszego przedszkola świętowały 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Odświętnie ubrane przedszkolaki przemaszerowały trzymając w ręce  biało - czerwone flagi , pod  pomnik "Poległym za Wolność Polski Mieszkańcy Gminy Sułoszowa 11 XI 1935r.1914 -1920”.                        Tam przypomnieliśmy sobie krótko najważniejsze wydarzenia historyczne, a także omówiliśmy symbole narodowe naszego kraju.

Każda z grup wiekowych przygotowała i zaprezentowała piosenkę patriotyczną oraz wierszyk. Całość obchodów zakończona została wspólnym odśpiewaniem hymnu        o godzinie 11.11.

 


 

W dniu 19 pazdziernika 2018 r. dzieci z gr. „Jagody” i „Jaskółki” wybrały się na wycieczkę autokarową  do Olkuskiego Domu Kultury. Przedszkolaki obejrzały spektakl pt.” Baśnie polskie”. Gra aktorów oraz efekty świetlne zrobiły duże wrażenie na wszystkich. Następnie wraz w wychowawcami udały się Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej, gdzie miały okazję zobaczyć  bogate i unikatowe      w swoim rodzaju zbiory sprzętu strażackiego, samochodów, konnych sikawek, hełmów, pasów, toporów i mundurów strażackich z XIX i XX wieku.

 

 

 

 

 


 

 

15 października odbyła się w naszym przedszkolu akcja edukacyjna pt: Czyste powietrze masz – o zdrowie dbasz, dotycząca zanieczyszczenia i ochrony powietrza.

Akcja ta została zorganizowana w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze.

 

 

 

 

W programie znalazł się teatrzyk w wykonaniu nauczycielek naszego przedszkola, podczas którego podopieczni dowiedzieli się, czym jest dioksyna i dlaczego nie wolno palić plastiku, gumy oraz innych śmieci w piecu. Nasz Eko-Ekspert wraz z Asystentką wyjaśnili, że należy wymienić stare piece na nowe oraz pokazały, jak działa Oczyszczacz powietrza.

 

 

Następnie dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały krótki program artystyczny.

Słoneczka wiedzą, jak segregować śmieci…

Jeżyki jako Duszki leśne wiedzą, że nie należy śmiecić…

Tygryski wiedzą, że należy oszczędzać wodę, bo bez niej ziemia stanie się pustynią i żadne życie nie przetrwa.

Jagódki jako piękne drzewa, prosiły, by pamiętać, że należy o nie dbać. Gdy ktoś je niszczy, zielone płaczą serca…

A Jaskółki zapewniały, że nie warto mieszkać na Marsie i Wenus. Nasza planeta Ziemia jest najpiękniejszą wyspą, tylko musimy o nią dbać.

Po pięknych występach złożyliśmy uroczystą obietnicę przestrzegania Kodeksu Młodego Ekologa.

Następnie mogliśmy podziwiać tematyczne plakaty wykonane przez poszczególne grupy:

Wszystkim Dzieciom i Gościom bardzo podobała się uroczystość.

 

 

 


 

9 października dzieci z grupy „ Tygryski” i  „ Jeżyki” wybrały się na wycieczkę do Olkusza gdzie obejrzały spektakl            pt. „Pocahontas”. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w piekarni. Dzięki uprzejmości właścicieli jednej z piekarni, dzieci mogły zwiedzić zakład oraz przyjrzeć się z bliska pracy piekarzy. Miały niepowtarzalną okazję obserwować cykl produkcyjny pieczenia bułek.

Wrażenie zrobiły na dzieciach duże rozmiary maszyn służące do wyrobu ciast oraz nowoczesne piece piekarnicze.

Największą jednak atrakcję, stanowiło dla przedszkolaków wyrabianie ciasta oraz samodzielne formowanie bułek. Bułeczki udały się wyśmienicie, a po ich upieczeniu  i ostudzeniu dzieci otrzymały je w prezencie do domu.

Składamy serdeczne podziękowania pracownikom piekarni, którzy w niezwykle ciekawy sposób przybliżyli nam tajniki pracy piekarza.
 
 

Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.


               

14 września 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji        w Skale. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.                Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie w postaci drobnego upominku.

Aktualności

Kontakt

  • Publiczne Przedszkole w Sułoszowej
  • (+12) 3896 063

Galeria zdjęć