.

JASEŁKA

W dniach od 18  do 22 grudnia dzieci z grupy : " Tygryski, Jagódki, Słoneczka, Stokrotki oraz Żabki", przedstawiły jasełka. Głównym celem tych uroczystości było wprowadzenie dzieci w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek. Przedstawienia były wyjątkowe. Dzieci występowały w pięknych strojach aniołków, Józefa, Maryi, króli i pasterzy, pięknie śpiewały kolędy i recytowały przygotowane wierszyki. Po występach przedszkolaki wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

W dniu 24.11.2017r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały miód – przysmak misiów oraz wykonały prace plastyczno - techniczne. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Teatrzyk w przedszkolu

Dnia 17 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Lalek "Pinokio", w spektaklu pt. "Kłamstwa kozy". Podczas przedstawienia mieliśmy okazję poznać pasterkę Paulinkę, psa, kota i kozę - straszną kłamczuchę, przez której kłamstwa biedna Paulinka musiała tułać się po świecie. Poznaliśmy również inne zwierzęta, dzięki którym prawda wyszła na jaw. Historia kozy uczy, że kłamstwa i żerowanie na cudzej dobroci nie popłaca, prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw, a za wyrządzone zło - spotyka zasłużona kara. I tak się stało, "Kozucha kłamczucha" została ukarana, Paulinka wróciła do gospodyni i wszyscy żyli długo i szczęśliwie.
Spektakl zrobił na wszystkich duże wrażenie, a ekspresyjny sposób opowiadania, piękna scena, wzbudziły zainteresowanie wśród małych widzów. Przedszkolaki w skupieniu śledziły losy kłamliwej kozy, które nasycone były ciekawa treścią, jak również akcentami humorystycznymi. Na koniec dzieci miały możliwość obejrzeć z bliska, dotknąć i pobawić się kukiełkami występującymi w przedstawieniu.

Pasowanie na przedszkolaka

Dzieci 3 i 4 -letnie uczęszczające do naszego przedszkola mają już za sobą niezwykle ważną uroczystość jaką bez wątpienia było „Pasowanie na Przedszkolaka”, które odbyło się 16.11.2017r.

Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się do tej pory. Odświętny strój i piękne birety, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a  dyrektor przedszkola – Teresa Nowakowska  z pomocą zaczarowanego ołówka dokonała uroczystego  pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i kolorową kredkę, która będzie towarzyszyć dzieciom przez kolejne lata edukacji przedszkolnej.

Wycieczka do Olkusza

26 pażdziernika gr. " Słoneczka" i "Żabki" wybrały się na wycieczkę do Olkusza, gdzie obejrzały w MDK- u spektakl pt. " Szewczyk Dratewka" , a następnie udały się do Miśkolandu.

24 pazdziernika 2017r.,wychowankowie z oddziałów " Jagódki" i " Stokrotki", wyjechali na wycieczkę  do Wiosek Świata w Krakowie. Wraz z przewodnikami podróżowali po świecie, odwiedzając wybrane wioski, poznając kulturę i zwyczaje ich mieszkańców. Przedszkolaki doskonale bawiły się podczas zajęć warsztatowych w igloo. Następnie dzieci wraz z wychowacami udały się do Zamku Królewskieo na Wawelu, gdzie zwiedzili komnaty królewskie, skarbiec i zbrojownie.

Była to fascynująca i bardzo pouczająca wyprawa!

Wycieczka do Olkusza

20 pazdziernika gr. " Tygryski" i " Stokrotki" pojechały na wycieczkę do Olkusza. Dzieci objrzały spektakl

pt. " Zaczarowany ołówek" MDK - u, a następnie miło spędziły czas podczas zabaw ruchowych w Miśkolandzie.

Wycieczka do Pieskowej Skały

17 pazdziernika gr. " Jagódki" i " Stokrotki" pojechały na wycieczkę do Pieskowej Skały. Pierwszym punktem wycieczki było poznanie jesiennego lasu wszystkimi zmysłami podczas spaceru. Następnie przedszkolaki zwiedziły zamek w Pieskowej Skale i zapoznały się z legendą związaną z tym miejsem. Na koniec wychowankowie przechodząc obok mogiły powstańców, powędrowały pod Maczugę Herkulesa.

Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola

Tydzień Warzyw, Owoców i Soków

Od 2 do 6 października 2017 w naszym przedszkolu odbył się Tydzień Warzyw, Owoców i Soków. W każdej sali z rana odbywały się ciekawe zajęcia bogate w pomysłowe pomoce dydaktyczne. Przedszkolacy podejmowali szereg działań i brali udział w ciekawych zabawach typu: rozpoznaj warzywo po smaku, odgadnij zagadkę, spróbuj koktajlu owocowego.  Dzieci w ramach zajęć dowiedziały się, które można jeść surowe, które trzeba ugotować, a z których można zrobić konfitury i przetwory na zimę.
Dzieciom bardzo podobały się zorganizowane zajęcia. W każdej grupie wiekowej wychowankowie wykonali wspaniałe prace plastyczne, które można podziwiać w szatni przedszkola.

Było kolorowo, smacznie i zdrowo!!!